понеділок, 14 грудня 2015 р.

Найбільшу площу Земної поверхні наповнюють води Тихого океана.Дно океану - бенталь і величезна товща води - пелагіаль, з  рівнинами, западинами і гірськими хребтами, островами, шельфами і абісальними мілководдя, з холодними і гарячими потоками, з їх вітрами і ураганами,  землетрусами, вулканами і гейзерами, відливами і припливами, покладами нафти, газу і корисними копалинами, рослинами, тваринами, людьми, рибою, птахами і ссавцями дивовижні і прекрасні.
   Різноманітний світ Тихого океану. Він в законах своїх закладений дуже просто і дуже складно. Виживають там тільки той, хто спритніші й обережніше. Там не можна без пильності дрімати, там можна і життя втратити, а можна жити легко і просто, якщо не пам'ятати про правило нескладному. Не будь розтяпою! Мешканці та гості Тихого океану, постережу зубів білої акули людожера -кархародона біля берегів з теплими водами. У каламутних водах - бійтеся електричного вугра. Риби, остерігайтеся рибу - триног, вона промишляє на дні під водою. Вона небезпечна! А також морських слонів, шкірястих черепах, Тихоокеанських восьминогів, гринд, хауліодов, великого вугра, рибу - гадюку, анемонов, морських левів, кашалотів і фінвалів, шестіжаберних акул, барракуду, мурену. Птахів -голубоногіх олуш, великих крячків, желтоклювая фаетонов. Всі вони хижаки в суті своїй, і їхнє життя - ежізнь мисливця - добувача. Вони полюють у воді, на островах, і узбережжях.
  Тихий океан - найбільш глибоководний з усіх існуючих на Землі водойм. Місцями він досягає більше десяти з половиною тисяч метрів. Маріанські жолоби знаходяться в океані на глибині одинадцяти тисяч метрів. Там непроглядна імла, там немає кисню і тиск товщі води нищівно велике, і незважаючи на гідротермальні джерела, там дуже холодно і мерзлякувато, і як не дивно, там теж живуть живі істоти - по дну повзають морські огірки, а черв'яки і анеоми там в пісок стрімголов зариваються, ховаються від риб - бротулідов.
  Води океану дуже метушливі і неспокійні, у них є відливи і припливи, вони залежать від фази Місяця і її тяжіння. Вода в океані постійно переміщається, теплі течії там постійно міняються місцями з холодними течіями. У Північній півкулі вода біжить за годинниковою стрілкою, а в південній півкулі протягом спрямоване проти стрілки вартовий. А які там бувають бурі, шторми й урагани! І тоді виття стоїть там і шум неймовірний. І хоча океан Тихий і величають Тихим, повні штилі там переривають шторми величезної сили. Чим більше щільність води там, тим вона солоніша. Основна маса живих істот, і водоростей, і коралів розташовується у воді в межах двохсот метрів від поверхні - ближче до Сонця.
    Неймовірно красивий світ, який розташовується в районі островів з вулканами. Коралові рифи і узбережжя населяють жителі різноманітні. І вони цікаві, а видом своїм прекрасні.




2 коментарі:

  1. Статтю про Тихий Океан прочитала з великим захватом та задоволенням. Інформація мене цікаво вразила. Дізналися багато цікавого про особливості та умови продживання в Тихому Океані. Висловлюю велике дякую авторові статті, В'ячеславу, за надане відео для перегляду.Час прочитання пролетів непомітно, що черговий раз підтверджує оригінальність викладу матеріалу автора. Всім рекомендую статтю для читання та поглиблення своїх знань.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Я радий шо у своїй статті я зміг вас зацікавити, і донести нову інформацію.

      Видалити